Przejdź do stopki

Punkt konsultacyjno - informacyjny Programu "CZYSTE POWIETRZE"

Treść

Informujemy, że Gmina Ciężkowice podpisała porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i przystąpiła do obsługi Programu Priorytetowego "Czyste Powietrze".
W punkcie udzielane są m.in. informacje na temat warunków programu, wytycznych jakie należy spełnić, aby zostać zakwalifikowanym, a także informacje dotyczące wymaganej dokumentacji. Ponadto oferowana jest pomoc w zakresie przygotowania oraz złożenia wniosku o dofinansowanie.  

Program Priorytetowy "Czyste Powietrze":
- dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą,
- dofinansowanie wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku,
- dotacja może wynosić nawet do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania oraz do 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Punkt konsultacyjno - informacyjny czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00 w Urzędzie Gminy Ciężkowice, ul. Tysiąclecia 19, 33-190 Ciężkowice.

#LIFEIPMalopolska
#LIFE

Szczegółowe informacje dotyczące Programu dostępne są na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/czyste-powietrze/

Czyste Powietrze - Program Priorytetowy - [TUTAJ

Dotacja Czyste Powietrze - [TUTAJ]

Kredyt Czyste Powietrze - [TUTAJ]

 

47643