Przejdź do stopki

Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich przez żywność wysokiej jakości z naciskiem na produkt lokalny

Treść

Operacja która uzyskała dofinansowanie w ramach złożonego wniosku nosi tytuł: „Zrównoważony rozwój obszarów wiejskich przez żywność wysokiej jakości z naciskiem na produkt lokalny”. Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Budżet operacji to 340 079,88 zł zaś kwota rekomendowanego finansowania wynosi: 313 019,88 zł

Głównym celem projektu jest: przedstawienie korzyści i możliwości jakie daje zrównoważony rozwój obszarów wiejskich w ramach istniejących systemów jakości żywności, opierając to na konkretnych przykładach wsparcia promocji tych produktów (udział producentów jako wystawców imprezy) oraz umożliwienie producentom bezpośredniego przedstawienia tych korzyści i sposobu w jaki sami pokonali bariery przystąpienia do systemu poprzez rzeczowe wystąpienia na scenie w trakcie imprezy – wejścia promujące i specyfikujące poszczególne produkty regionalne oraz nakreślające drogę do ich utytułowania.  

Grupa docelowa, do której kierujemy nasz projekt to: 

• producenci dziesięciu z aktualnych czterdziestu regionalnych produktów żywnościowych z terenu Polski, które widnieją w bazie systemu wysokojakościowych produktów rolnych i spożywczych jako wyroby o chronionym oznaczeniu geograficznym i o chronionej nazwie pochodzenia. 

• wystawcy wyrobów regionalnych uczestniczący w Pogórzańskim Jarmarku Artystów i Rękodzielników, promujący swoje oferty/wyroby (ok. 30 wystawców z produktami spożywczymi, w tym rolnicy/producenci, kwaterodawcy, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy producentów, rzemieślnicy, rękodzielnicy 

• uczestnicy „Święta Produktów Lokalnych” – konsumenci (ok. 1000-1500 osób) Opisywanym projektem pragniemy dotrzeć do jak największej liczby uczestników. 

• Młodzież grupy szkolne odwiedzające Skamieniałe Miasto i Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach ( ok. 100 000)

Projekt jest realizowany w partnerstwie z: Stowarzyszeniem GRUPA ODROLNIKA z siedzibą w Rzuchowej, Lokalną Grupą Działania Dunajec-Biała z siedzibą w Zakliczynie oraz z Tarnowską Organizacją Turystyczną z siedzibą w Tarnowie.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PLIKI DO POBRANIA:

Informacja o wydarzeniach [pobierz]

Formularz zgłoszeniowy [pobierz]

Program SPL [pobierz]

Program spotkania [pobierz]

 

383922