Przejdź do stopki

Badanie Kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Badanie Kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Treść

Główny Urząd Statystyczny informuje, że w dniach od 12 do 24 listopada br.  w całej Polsce będzie przeprowadzane badanie kontrolne mające na celu oszacowanie błędu pokrycia i ocenę jakości danych, które były pozyskiwane w zakończonym już Narodowym Spisie Powszechnym.

Badanie będzie realizowane na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań z terenu całej Polski. Ankieterzy statystyczni kontaktować się będą z numeru 22 828 88 88, z pełnoletnią osobą, która w spisie była pierwszym respondentem (czyli reprezentantem mieszkania). W trakcie przeprowadzanego wywiadu będą zadawane pytania dotyczące: m.in. miejsca zamieszkania 31 marca 2021 roku, poziomu wykształcenia, własności mieszkania, sposobu realizacji spisu.

Każdy uczestnik badania zanim odpowie na pytania, będzie miał możliwość zweryfikować tożsamość ankietera samodzielnie przez stronę internetową https://spis.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99 (koszt połączenia wg taryfy operatora).

Przypominamy, iż na mocy art. 27 ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 roku o „narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.” udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy

 

47645